کتابخانه شناسایی ارقام و حروف دستنویس و پاسپورت

پست شده در آوریل 21, 2017 | 2 دیدگاه


کتابخانه شناسایی ارقام و حروف دستنویس و پاسپورت

بازشناسی ارقام و حروف دستنویس فارسی، موضوعی است که سالهاست روی آن کار می شود؛ چه در حوزه تحقیقات دانشگاهی و چه در حوزه های تجاری و کاربردی. مقالات و پایان نامه های متعددی در این زمینه ها ارائه شده است و البته کارهای صنعتی زیادی هم صورت گرفته است.

از مهمترین کاربردهای شناسایی ارقام و حروف دستنویس، پردازش فرمهای ورود اطلاعات است. مثلا فرمهای بانکی، فرمهای ثبت نام در موسسات مختلف، فرمهای پاسخنامه آزمونهای سراسری و المپیادها یا فرمهای دریافت وام! در اکثر این فرمها، اطلاعات دستنویس مهم مانند نام و نام خانوادگی و شماره دانشجویی یا کد ملی و امثال اینها در فیلدهای مخصوصی وارد می شوند که بعدا پردازش آنها آسانتر صورت گیرد.

کتابخانه شناسایی ارقام و حروف دستنویس، یک کتابخانه سریع و با دقت بسیار بالاست که می تواند انتخاب خوبی برای برنامه های پردازش فرم باشد. در این کتابخانه از ویژگیهای مختلف و طبقه بندهای متعددی کمک گرفته شده است تا به دقت حدود 99.5% برای ارقام دستنویس و بیش از 97% برای حروف برسیم. البته خطا در مورد حروف دستنویس غالبا ناشی از نقطه گذاریهاست. مثلا حرف پ اگر نقطه هایش کمرنگ باشد ب خوانده می شود. و اگر از این خطاها که غالبا توسط پس پردازشهایی مثل مقایسه با مجموعه لغات، قابل رفع هستند، صرفنظر کنیم، دقت بیش از 99% حاصل می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه کتابخانه به صفحه اختصاصی کتابخانه تشخیص ارقام و حروف دستنویس مراجعه کنید:

کتابخانه تشخیص ارقام و حروف فارسی و نویسه های پاسپورت

برنامه نمایشی بازشناسی حروف و ارقام دستنویس فارسی

کتابخانه متن باز شناسایی ارقام دستنویس فارسی

خواندن خودکار اطلاعات پاسپورت

2 دیدگاه

  • سلام آقای نظری
   این کتابخانه خیر
   پرشیانگار این قابلیت را دارد که فعلا SDK ندارد.

   پاسخ به دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *