کتابخانه شبکه عصبی

پست شده در آگوست 27, 2015 | ۰ دیدگاه


کتابخانه شبکه عصبی

برنامه Pattern Classifier یک برنامه قدرتمند در زمینه تشخیص الگو به کمک شبکه های عصبی MLP، RBF و WRBF است. به کمک این برنامه و کتابخانه‌ی همراه آن، شما می توانید الگوهای مورد علاقه خود را به راحتی آموزش داده و شبکه های آموزش دیده را در پروژه های ++C، دلفی و #C خود استفاده کنید. روشهای AdaBoost M1 و AdaBoost M2 که به منظور تولید کلاسه بندهای تقویت شده است، در این برنامه به خوبی پیاده سازی شده است و شما می توانید ترکیبهای متنوعی از شبکه های عصبی را تولید کرده و به دقت مطلوب دست یابید.

کافیست فایل ویژگی به فرمتی که قابل پذیرش در این برنامه است را تولید کرده و آموزش یک طبقه بند ایده آل را به Pattern Classifier بسپارید. این برنامه از نظر سرعت نسبت به نرم افزار متلب چندین برابر سریعتر است و از نظر دقت هم به جرات می گویم که نسبت به متلب برتری محسوسی دارد.

یک بخش آموزشی هم با عنوان On Screen Samples جهت کارهای آزمایشگاهی و آموزشی در برنامه قرار دارد که به کمک آن می توانید تفاوتهای شبکه های مختلف و نحوه تنظیم پارامترها را بیابید.

کتابخانه همراه این برنامه، شامل فایلهای lib یا dll و فایلهای سرآیه لازم برای بارگذاری و استفاده از شبکه های تولید شده است.

کتابخانه شناسایی الگو با شبکه عصبی

برنامه تشخیص الگو با شبکه عصبی

برای آشنایی بیشتر با این برنامه و کاربردهای آن، دو فیلم آموزشی زیر را ببینید: بخش اول بخش دوم

 

کاربردهای برنامه Pattern Classifier

تولید طبقه بندهای شناسایی الگو: برای کاربردهایی مانند شناسایی ارقام دستنویس (Digit Recognition)، شناسایی حروف دستنویس (Character Recognition)، شناسایی چهره (Face Recognition)، تشخیص حروف و ارقام پلاک خودرو، آشکارسازی چهره (Face Detection)، تشخیص عیب در خطوط تولید پارچه، کاشی، بردهای الکترونیکی و موارد مشابه

تخمین تابع دلخواه: به جای استفاده از روشهای کلاسیک Regression مانند تخمین چند جمله ای، می توانید از شبکه عصبی برای تخمین تابع دلخواه استفاده کنید پیش بینی سری زمانی: پیش بینی سریهای زمانی مانند آب و هوا، قیمت طلا، قیمت سهام بورس و موارد مشابه

نحوه تهیه برنامه

این برنامه به دو صورت متن بسته (فایل اجرایی و فایلهای lib و h) و متن باز (سورس کد کامل پروژه در محیط ویژوال استودیو 2010) قابل عرضه است. قیمت نسخه متن بسته 1.5 میلیون و نسخه متن باز 3 میلیون تومان است. جهت تهیه کتابخانه یا دریافت توضیحات بیشتر با farsiocr at gmail مکاتبه فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *