فهرست بستن

معرفی OCR پرشیانگار

پرشیانگار، یک سامانه‌ی OCR قدرتمند است که شما را از در بسیاری از موارد از تایپ مجدد مستندات چاپی بی‌نیاز می‌کند. با استفاده از پرشیانگار می‌توانید در کمتر از چند ثانیه اسناد چاپی‌تان را با دقتی بیش از ٩٥% به متون متناظر تبدیل کنید. کافیست صفحه‌ی مورد نظر را با دقت (درجه تفکیک) ٣٠٠ dpi اسکن کنید و تصویر آن را به پرشیانگار بسپارید. رابط کاربری زیبا و کاربرپسند، استفاده از پرشیانگار را بسیار تسهیل می کند. می‌توانید با کلیک بر روی یک دکمه، اسنادتان را بخوانید! پرشیانگار، چرخش تصویر را اصلاح می‌کند، نواحی مختلف متنی و تصویری را پیدا می‌کند و نواحی متنی را با دقت و سرعت برایتان تایپ می‌کند! اگر هم مایل بودید می‌توانید خودتان به کمک ابزار ایجاد ناحیه، نواحی مورد علاقه‌ی خود را تعیین کنید تا سیستم تنها همان نواحی را بخواند.

امروزه همه به دنبال جستجوی آسان در مطالب و اطلاعات آرشیوی هستند. این کار برای اسنادی که از ابتدا دیجیتالی بوده‌اند کار آسانی است، اما برای آرشیوها کاغذی این کار نشدنی است؛ با استفاده از پرشیانگار، به راحتی اسناد کاغذی خود را قابل جستجو کرده و به آنها روح و زندگی ببخشید.

پرشیانگار 2 - نویسه خوان فارسی

نسخه های پرشیانگار

پرشیانگار در دو نسخه پایه و نقره ای منتشر می شود که ویژگیهای هر یک در ادامه می آید:

ویژگیهای نسخه پایه

* دقت بازشناسی بالای ٩٥% برای اسناد با درجه تفکیک ٣٠٠ نقطه بر اینچ
* دقت بازشناسی بالای ٩٠% برای اسناد با درجه تفکیک ٢٠٠ نقطه بر اینچ
* سرعت بالای بازشناسی: خواندن یک صفحه A4 در کمتر از 4 ثانیه
* اصلاح خودکار چرخش تصاویر ورودی
* تحلیل خودکار پیکربندی صفحه (یافتن نواحی متنی و تصویری)
* قابلیت ایجاد و حذف نواحی مختلف به صورت دستی
* ویرایشگر متنی داخلی
* پذیرش تصاویر با فرمتهای BMP, JPG, PNG, TIFF و سایر فرمتهای متداول به عنوان ورودی
* پشتیبانی از ده قلم مرسوم فارسی شامل نازنین، میترا، لوتوس، زر، یاقوت، ترافیک، هما، تیتر، تایمز و تاهما
* رابط کاربری زیبا و کاربرپسند

نیازمندیهای نصب
برای نصب برنامه نیاز به نصب هیچ سکوی نرم‌افزاری یا درایور سخت‌افزاری خاصی ندارید و تنها کافیست ویندوز XP، ویستا، ویندوز 7 یا 8 روی دستگاه شما نصب باشد. حداقل حافظه‌ی RAM لازم برای اجرای برنامه 256 مگابایت برای ویندوز XP و 512 مگابایت برای ویندوز VISTA است. حداقل پردازنده‌ی لازم پنتیوم ٤ یا معادل آن است.

ویژگیهای نگارش نقره‌ای

این نگارش شامل چندین امکان جدید و رفع برخی نواقص گزارش شده در نگارش پایه است. از مهمترین امکانات این نگارش قابلیت خواندن متون انگلیسی با دقتی بیش از 96% است. برای این منظور در بخش تنظیمات گزینه انتخاب زبان افزوده شده است تا کاربر زبان اسناد را انتخاب کند. در صورتی که متن غالب به زبان فارسی باشد و برخی لغات انگلیسی هم در متن باشد، با انتخاب زبان فارسی به عنوان زبان اصلی و انگلیسی به عنوان زبان دوم، امکان خواندن اسناد دوزبانه نیز فراهم می شود.
قابلیت مهم دیگری که در این نگارش گنجانده شده است، دریافت تصاویر از فایلهای PDF است که یکی از مهمترین خواسته های مشتریان بود. در این نگارش به راحتی می توانید فایل PDF با هر تعداد صفحه ای را بارگذاری کرده و متن آنها را بازشناسی کنید.
قابلیت دیگر، امکان ذخیره سازی تصاویر و جدولهای موجود در سند به صورت فایلهای تصویری در کنار فایل متنی است.
از ویژگیهای دیگر این نگارش، تغییر کد رابط کاربری برای سازگاری کامل با نگارشهای جدید ویندوز است. امکانات جدید دیگری هم در رابط کاربری قرار داده شده است که کار با پرشیانگار را تسهیل می کند.
نگارش نقره ای پرشیانگار